top of page

16

Kurs pierwszej pomocy dla dzieci

Czerwca

Data: 16.06.18
Dzień tygodnia: sobota

 9:00 - 13:00

Obowiązkowa kurs przed wakacjami dla wszystkich rodziców i opiekunów.
 

Wypadki się zdarzają i na to nie mamy wpływu ale możemy nauczyć się jak odpowiednio na nie reagować. To czy będziemy wiedzieli co zrobić, kiedy nasze dziecko zachłyśnie się wodą albo kiedy porazi je prąd zależy tylko od nas. Pomóc czy zostawić w spokoju? Kiedy reanimować, a kiedy wezwać pogotowie, przykryć dziecko kocem czy chłodzić? W jakiej pozycji ułożyć dziecko, kiedy boli je brzuch, a jak w sytuacji kiedy ma problem z oddychaniem?

 

KURS PIERWSZEJ POMOCY DZIECIOM i NIEMOWLĘTOM -   
Kurs pierwszej pomocy dzieciom i niemowlętom - Kurs Pediatryczny

 

Do udziału w zajęciach zapraszamy rodziców, nauczycieli przedszkolnych, wychowawców, opiekunki, dziadków oraz osoby zajmujące się dziećmi.

Obowiązkowy kurs przed wakacjami dla wszystkich, którzy spędzają czas z dziećmi na dworze.

Kurs jest prowadzony przez doświadczonego ratownika medycznego i zarazem międzynarodowego instruktora pomocy pediatrycznej. Wszyscy uczestnicy ćwiczą na fantomach dziecięcych i niemowlęcych - pomoc w zadławieniach, postępowanie przy zatrzymaniu oddechu, podtopieniu, zachłyśnięciu.


Program kursu został oparty o międzynarodowy standard Care for Children amerykańskiej federacji EFR, która od blisko 50 lat szkoli rodziców i osoby pracujące z dziećmi. Każdy uczestnik kursu otrzymuje materiały szkoleniowe i polski certyfikat honorowany na terenie UE.

90% kursu to ćwiczenia praktyczne!

Program kursu pierwszej pomocy dzieciom obejmuje stany bezpośredniego zagrożenia życia - utratę przytomności, zadławienie, bezdech. Do udziału w zajęciach zapraszamy zarówno rodziców, jak i nauczycieli przedszkolnych, opiekunki, dziadków. Kursy są prowadzone przez ratowników z wyższym medycznym wykształceniem i zarazem

międzynarodowymi uprawnieniami instruktorskimi do prowadzenia szkoleń pediatrycznych (EFR, FACC)
oraz ukończonymi kursami Zaawansowanych Zabiegów Ratujących Życie u niemowląt i dzieci dla służb medycznych.

Program kursu pierwszej pomocy dzieciom i niemowlętom został oparty na międzynarodowym standardzie Care for Children EFR. 

PROGRAM

✓zasady bezpieczeństwa, aspekty psychologiczne związane z niesieniem pomocy dzieciom ✓ profilaktyka zakażeń podczas działań ratunkowych

✓ organizacja i wzywanie pogotowia, numery alarmowe

✓ ocena funkcji życiowych dziecka i niemowlęcia

✓ postępowanie podczas utraty przytomności

✓ algorytm działania BLS (Basic Life Support) – podstawowe zabiegi ratujące życie

✓ resuscytacja (reanimacja) dzieci i niemowląt - CPR (Cardio-Pulmonary Resuscitation)

✓ użycie defibrylatora AED u dzieci

✓ postępowanie we wstrząsie uczuleniowym (anafilaktycznym)

✓ pomoc w osłabieniu i w duszności

✓ reakcja na nagły, silny ból brzucha

✓ zapewnienie poszkodowanemu dziecku komfortu termicznego

✓ skuteczna reakcja na masywne krwotoki, współczesne sposoby opatrywania

✓ postępowanie w oparzeniach termicznych

✓ pierwsza pomoc przy podejrzeniu urazu kręgosłupa

✓ postępowanie w zadławieniach

✓ kompletowanie apteczki pierwszej pomocy
 

Termin: 16 czerwca 2018 Godziny: 9:00 - 13:00

Prowadzenie: Ratownik medyczny AdrenaLTika - Piotr Amenda
Czas trwania: 4 godziny
Liczba uczestników: do 12
Opłaty:  200 zł brutto
Certyfikat ukończenia kursu: tak
Zapisy i kontakt: do 9.06.2018 kontakt@cudanakiju.pl


Zastrzegamy sobie prawo odwołania kursu w przypadku nie wystarczającej liczby chętnych.

Przyjdź w stroju wygodnym do treningu – ratownictwo wymaga tego, by dźwignąć, kucnąć, schylić się, uklęknąć, podbiec, a czasem nawet się położyć

Piotr Amenda
ratownik medyczny z wieloletnim doświadczeniem, Instruktor i Trener Pierwszej Pomocy Przedmedycznej z uprawnieniami międzynarodowymi Emergency First Response, Instruktor Wspinaczki Sportowej, członek kadry programowej PTTK, instruktor oraz opiekun grup survivalowych, Ratownik Pierwszej i Specjalistycznej Pomocy Poszkodowanym w Górach (prowadzi zajęcia w terenie z zasad wydobycia poszkodowanego z trudnych terenów i jaskiń wg wytycznych Speleo Secours Francais), Prezes Speleoklubu Warmińsko-Mazurskiego SPELEON, opiekun młodzieżowych grup wspinaczkowych. Od 1992 roku wspina się oraz grotołazi w różnych regionach świata (Alpy, Dolomity, Bergell, Paklenica, Tatry, Jura Krakowsko-Częstochowska). W AdrenaLTice prowadzi zaawansowane treningi dla grup ratowniczych oraz treningi terenowe - w Kietlicach i na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. Jest kierownikiem kursu Pierwszej Pomocy w Górach, realizowanego od wielu lat przez AdrenaLTikę we współpracy z Klubem Wysokogórskim w Warszawie.

Firma AdrenaLTika jest akredytowanym Centrum Treningowym jednej z największych na świecie federacji ratowniczych Emergency First Response – z główną siedzibą w USA i z europejskim biurem w Bristolu (UK). Na rok 2017 otrzymaliśmy bieżącą akredytację z numerem s23111.

bottom of page