Wstecz Do gory
-->

Książki

Według wieku

Książki podzielone tak by jak najlepiej odpowiadały potrzebom dzieci w różnym wieku. Dla malucha, przedszkolaka, straszaka, ucznia, nastolatka.

Zobacz więcej

Patronaty cudanakiju.pl

Ciekawe książki ciekawe wydane pod patronatem medialnym www.cudanakiju.pl Polecamy!

Zobacz więcej

Książki nagrodzone

Książki dla dzieci nagrodzone w krajowych i zagranicznych konkursach literackich i graficznych. Nagrody takie jak: ALMA, nagrody IBBY, Bologna Ragazzi Award czy Nagroda H.Ch. Andersena...

Zobacz więcej

Wznowienia i reprinty

Książki z historią. Ciekawe, pamiętane, niezapomniane. Wznowienia, reprinty, reedycje książek dla dzieci. Wydane po latach genialne książki dla dzieci.  Książki znane z dzieciństwa,  ponadczasowe.

Zobacz więcej

Baśnie, mity, legendy, opowieści

Legendy, historie o królewnach, smokach  i dzielnych rycerzach, małych krasnoludkach i ogromnych olbrzymach.

Zobacz więcej

Literatura skandynawska

Dzieci mogą zaprzyjaźnić się z Pippi Pończoszanka, Emilem, Madiką, Pettsonem, Mamą Mu i Wroną, Nusią, Maksem... Mieszkają w świecie książek i są wielobarwną i  fascynującą gromadką, do której wszyscy lgną. Literatura dla dzieci to podstawa szwedzkiej kultury dziecięcej.

Zobacz więcej

Gimnastyka dla języka

Wierszyki podszczypujące w języki. Uciechy językowe. Niezwykły świat homonimów, w którym nic nie jest jednoznaczne. Zabawy z wymową. Ortograficzne wyzwania.

Zobacz więcej

Na Wiosnę i Wielkanoc

Pogodne książki radosną na wiosnę pachnące burzą i tulipanami. Książki na wiosnę i książki na Wielkanoc. Dobrze wiedzieć dlaczego topimy w rzece Marzannę i jak dawniej wyglądało polewanie wodą w śmigus-dyngus.

Zobacz więcej

Pierwsza pomoc

Poradniki, historyjki terapeutyczne, bajkoterapia. Czytając określone bajki można dziecku pomóc w wielu trudnych dla niego sytuacjach emocjonalnych. Bezpieczne dziecko.

Zobacz więcej

Albumy

Albumy pomogą udokumentować ważne chwile w życiu dziecka i rodziny. Zanotowanie takich faktów, jak godzina narodzin, pojawienie się pierwszego ząbka albo pierwszego słowa to pamiątka na całe życie.

Zobacz więcej

Nie tylko kolorowanki

Magia papieru ! Książki, w których można malować, rysować, a nawet bazgrolić! Kreatywne, niebanalne, pobudzają wyobraźnie plastyczną i rozwijają manualnie.

Zobacz więcej

Pomoce do przedszkola, szkoły...

Ortografia, kaligrafia, rachunki, malunki dla przedszkolaka i starszaka! Lektury, lekkie tortury, szkolne tektury, atlasy i spodnie w pasy.

Zobacz więcej

ABC... Elementarz

Książki z literkami, o literkach, głoskach, o magii ortografii i meandrach gramatyki. Ortografia na wesoło.

Zobacz więcej

Na zielono

Zielniki, książki o przyrodzie, przyrodniczy plac zabaw, książki o tematyce związanej z naturą, ekologią. Książki przyrodnicze, encyklopedie przyrody, natury, ziemi, atlasy ptaków, zwierząt, roślin.

Zobacz więcej

Podróże małe i duże

Ciekawe przewodniki po świecie i kraju, atlasy dla małego ciekawskiego świata podróżnika. Przewodniki dla dzieci po Polsce i Europie, atlasy świata dla dzieci, książki podróżnicze dla dzieci.

Zobacz więcej

W co się bawić?

Przekonaj się, że aby dobrze się bawić, wystarczy kilka kamyków, suchych liści i patyków, a czasem jedynie własne ciało i fantazja.

Zobacz więcej

Wiersze - poezja dla dzieci

Wiersze piękne, znane lubiane recytowane najchętniej. Wspaniale zilustrowane smakowite kąski dla małego ducha.

Zobacz więcej

Na jesień

Książki poruszające tematykę pór roku, jesieni. Książki o jesieni, wycinanki, malowanki, zgadywanki jesienne. Książki na pluchę i niepogodę, na październikowe spacery i listopadowe wieczory.

Zobacz więcej

Audiobooki

Książki audio do słuchania dla każdego. Bajki, opowieści pięknie przeczytane i zinterpretowane. Audiobooki dla dzieci, książki do słuchania, podsłuchiwania w domu, samochodzie, do słuchania podczas podróży.

Zobacz więcej

Dlaczego?

Książki odpowiadające na trudne, często filozoficzne pytania. Dlaczego, skąd, dokąd, po co? Poważne, ciekawe ale także zabawne i dowcipne.

Zobacz więcej

Kąski smakowite

Książki kucharskie dla całej rodziny. Zapraszamy do kuchni, gdzie gotowanie jest radością i zabawą. Kaski smakowite, sposoby na niejadków i łakomczuchów, diety, kotlety, przepisy, tajniki wspólnej zabawy w kuchni. Poradniki o tym jak zadbać o dietę maluszka.

Zobacz więcej

Książki zabawki

Pierwsze książeczki, to dzięki nim dziecko zaprzyjaźni się z literaturą. Bawełniane, drewniane, arcyciekawe, szeleszczące, rozkładane, z okienkami, skarbami, melodiami, książki zabawki, książki maskotki, książki z magnesami...

Zobacz więcej

Łap Bakcyla Sztuki

Książki o sztuce dla dzieci i nie tylko. Książki o kulturze i sztuce dzieci, dla dzieci i dorosłych. Książki do nauki malarstwa i rysunku, albumy sławnych artystów, książki dla nauczycieli wychowania plastycznego.

Zobacz więcej

Rusz głową

Łamigłówki, rebusy, zagadki., zagadki matematyczne. Zabawy i ćwiczenia logiczne  wpływają na rozwój podstawowych i szczególnie przydatnych sprawności intelektualnych dziecka, takich jak: postrzeganie, koncentracja uwagi, zapamiętywanie, analiza i synteza wzrokowa.

Zobacz więcej

Religijne

Książki o Bogu, religii, odpowiedzi na trudne pytania. Biblie dla dzieci, książki religijne dla najmłodszych. Książki o świętych, świętach religijnych, sakramentach takich jak Komunia Święta, Chrzest.

Zobacz więcej

Opowieści do poduszki

Opowiadanka, wierszyki, baśnie, które świetnie nadają się do czytania przed snem.Trzy, cztero, pięciominutowe opowieści dla śpiochów i ich zmęczonych rodziców. Książki z gwiazdami z księżycem w tle.

Zobacz więcej

Moja pasja Konie

Książki o koniach, pierwszej jeździe konnej, lektury dla początkujących i zaawansowanych jeźdźców. Kolorowanki, wycinanki, powieści, albumy, poradniki, wszystko o koniach.

Zobacz więcej

Samochody, statki, samoloty

Samoloty, pojazdy, motocykle, bicykle, traktory, koparki, statki, helikoptery... Wyścigowe, sportowe, terenowe. Bajki, albumy, kolorowanki...

Zobacz więcej

Piraci

Piracki świat dla każdego małego podróżnika. Piraci, ich losy, statki pod czarną banderą, niebezpieczne wyprawy, mrożące krew w żyłach przygody, odkrywanie skarbów i nieznanych lądów.

Zobacz więcej

Księżniczki, baletnice, wróżki, syrenki

Książki dla prawdziwych księżniczek, wróżek, syrenek, dla których kolor różowy jest jednym z ulubionych. Książki magiczne z pięknymi ilustracjami dla każdej małej królewny. Książki do zabawy modą.

Zobacz więcej

Biograficzne

Publikacje biograficzne z elementami fikcji literackiej, przybliżające postacie pisarzy, artystów, naukowców i innych wielkich ludzi

Zobacz więcej

Ciało i zdrowie

Jak zbudowane jest ciało człowieka. Co jest pod skórą? Co dzieje się z pożywieniem, które jemy? Do czego służy mózg? Dlaczego trzeba chodzić do lekarza?

Zobacz więcej

Dinozaury Moja pasja

Czy wiesz co oznacza nazwa tyranozaur lub który dinozaur miał kostny hełm na głowie, a który był opancerzony jak czołg? - który dinozaur był najdłuższym zwierzęciem lądowym wszech czasów? Zobacz książki dla miłośników wiedzy prehistorycznej.

Zobacz więcej

Ekonomia i Finanse dla dzieci

Brzęczące monety, szeleszczące banknoty, banki, przelewy i konta... Zapraszamy wszystkie dzieci do fascynującego świata pieniędzy!

Zobacz więcej

Historia dla dzieci

Z historią za pan brat. Opowieści o historii starożytnej i tej najnowszej w przystępnej, zrozumiałej dla dzieci formie.

Zobacz więcej

Język angielski

Książki do nauki jeżyka angielskiego, książki edukacyjne, słowniki, pomoce dydaktyczne, bajki, opowieści i słuchowiska po angielsku. Książki dwujęzyczne.

Zobacz więcej

Kalendarze

Kalendarze ścienne, kieszonkowe, organizery. Świetnie posłuży do planowania, organizowania, wpisywania szkolnych zebrań, urodzin kolegów, wizyt u lekarza, wypraw do kina itp.

Zobacz więcej

Komiksy

Historie obrazkowe dla dzieci. Wspaniałe, kultowe książki., fotokomiksy, znane i lubiane komiksy dla dzieci. Tytus Romek i Atomek, Małpka Fiki Miki, Asteriks i Obeliks...

Zobacz więcej

Książki z miłością

Książki na walentynki, z wielką miłością i czerwonym serduchem!

Zobacz więcej

Magazyny i gazety

Ciekawe i kreatywne magazyny dla dzieci oraz prasa o pięknym dzieciństwie dla dorosłych.

Zobacz więcej

Na Lato

Zobacz więcej

O zwięrzętach

Książki o zwierzętach, ich zwyczajach, upodobaniach i radach. Książki dla wszystkich miłośników zwierząt żyjących na naszej planecie.

Zobacz więcej

Pierwsze samodzielne czytanie

Duże litery, wartka, wciągająca akcja, coś dla początkujących czytaczy. Pierwsze lekkie lektury.

Zobacz więcej

Popularno - Naukowe

Dzięki tym książkom  obudzicie w sobie duszę odkrywcy i uświadomicie sobie, ile ciekawych zjawisk kryje otaczający Was świat.

Zobacz więcej

Poradniki dla rodziców

Jak mądrze kochać dzieci, jak wychowywać, wspierać, rozwijać, zachęcać do nauki, pomagać budować poczucie własnej wartości...

Zobacz więcej

Serie wydawnicze

Przemyślane kolekcje książek starannie dobranych utrzymanych w jednym graficznym stylu. Książki ciekawe często światowe bestsellery.

Zobacz więcej

Strachy na lachy

Kryminalne powieści dla starszych. Upiorne rymowanki dla młodszych. Opowieści o straszydłach, duchach, bajki, wierszyki dla tych którzy lubią się bać i rozwiązywać kryminalne zagadki.

Zobacz więcej

Na zimę i Święta

Ciepłe lektury na zimne wieczory pachnące cynamonem i gorącą herbatą. Dobrze pasują do miękkiego fotela, książki o tematyce świątecznej, książki na zime i  książki o Mikołaju i prezentach...

Zobacz więcej

Atlasy, encyklopedie, leksykony

Atlasy geograficzne, słowniki ortograficzne, leksykony, encyklopedie wiedzy wszelakiej.

Zobacz więcej

Kiążki na Euro 2012

Euro 2012 dla dzieci. Książki o piłce nożnej i z piłką w tle. Zabawa ze sportem i książką.

Zobacz więcej